- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. mája 2012

Zdanlivý protiklad

Paradox: niektorí vyčítajú mojim textom prílišnú miernosť a pokoru, iní zas poučovanie, mentorovanie. Nuž čo, možno aj majú (čiastočne) pravdu.
Paradox vnímam ako zdanlivý protiklad. Veci, ktoré sa zdajú byť protirečivé, môžu v skutočnosti tvoriť jednotu, môžu sa vzájomne dopĺňať i vysvetľovať.
Napomínanie a pokora sa nevylučujú, naopak, patria k sebe ako brat a sestra.
Mimochodom, myslím, že najdôležitejšia je idea. Ona dáva zmysel každej činnosti, aj písaniu. A znamená viac než akokoľvek originálne, no bezobsažné kopenie slov.

Úryvok zo zbierky úvah Stopy v priestore - ak si ju chcete prečítať celú, pozrite sa ako na to.

1 komentár:

  1. Zdanlivým paradoxom môže byť aj to, keď mierny text je vlastne ostrou kritikou mierenou neadresne nikomu a všetkým zároveň. Veď trafené husi sa spoznajú :)

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.