- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

23. septembra 2012

Napísané, prečítané, odovzdané...

Zrkadlo týždňa - 38/2012

V tohtotýždňovom zrkadlení prinášam krátke citáty z aktuálnych čísel dvoch periodík, ktoré sa oplatí čítať. Azda aj vás zaujmú vybrané myšlienky, reflektujúce z rôznych aspektov súčasné spoločenské dianie.

::
"Od roku 1989 vychovávame ľudí k tomu, že žiadna autorita neexistuje. Všimnite si, kto je v médiách často ponúkaný ako autorita - rôzni hochštapleri a prostitútky, ale múdri ľudia predstavovaní nie sú... Nechcime potom, aby deti, ktoré sledujú, vidia a počujú, aby svojho učiteľa automaticky vnímali ako autoritu."
Robert Fico (In: Slovenské národné noviny č. 36/2012, str. 2)
::
"Keď človek veľa cestuje, dozvie sa, aj čo by inak nevedel. Na našom juhu urputne bojujú o žiakov maďarské nadácie, ktoré rozdávajú nevedno skade pochádzajúce peniaze - vraj po 90 eur na žiaka - ak sa upíše vyučovaniu v maďarčine. Ide zväčša o Rómov, ktorí tak zvyšujú počty Maďarov."
Marián Tkáč (In: Slovenské národné noviny č. 36/2012, str. 12)
::
"O vyčínaní Pussy Riot už asi vie každý. Ale že po ich odsúdení nastalo systematické pílenie krížov po Rusku, ktoré odštartovali ukrajinské Femen, už sa toľko nehovorí. Ani o tom, že hlavná aktérka spílenia gréckokatolíckeho kríža v Kyjeve, posväteného na pamiatku umučených boľševickým režimom, sa skrýva pred súdnym postihom v Paríži..."
Teodor Križka (In: Kultúra č. 15/2012, str. 1)
::
"Žijeme v časoch dominancie zla. Obklopilo jednotlivcov, spoločnosti, národy. Sme svedkami úplnej vzbury, rebélie priemerných a slabochov zakrývajúcich svoje komplexy a nedostatky pod čiernymi krídlami pána ilúzií a klamstva. A predsa je čas víťazstva blízko. Napokon, Lucifer svoju vojnu už dávno prehral. A to neodvratne a na veky vekov."
Ryszard Mozgol (In: Kultúra č. 15/2012, str. 4)

::
Súvisiace odkazy - internetové vydania predmetných časopisov:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.