- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

30. decembra 2012

Na koniec roka


Raz za čas zvykneme bilancovať. Podnetom bývajú významné alebo mimoriadne životné udalosti, jubileá, výročia. Je to prirodzené a spravidla správne.
Bilancovať v malom by sme však mali priebežne, najlepšie každý deň. Každodenné stíšenie sa, spojené so spytovaním svedomia, nám pomáha lepšie sa orientovať v spleti života.
Nájdime si čas na modlitbu, rozjímanie, premýšľanie. Pracujme na sebe, aby sme obstáli v skúškach každého druhu. Vyhľadávajme všetko krásne, dobré, múdre a vznešené. Smerujme k tomu, čo nás presahuje.

2 komentáre:

 1. Do nového roku 2013 Vám prajem veľa inšpirácie pre zamyslenia rôzneho druhu a zároveň veľa osobného i tvorivého šťastia :)
  Všetko dobré.
  PF 2013

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Srdečne ďakujem a želám podobne - všetko dobré.

   Odstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.