- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. júla 2014

Nevážime si život

(Z Pisárovho glosára)
Situácia na slovenských cestách je viac než zlá.
Na základe svojho pozorovania a viacročných skúseností si dovolím tvrdiť, že väčšina (!) vodičov porušuje pravidlá cestnej premávky, a tým obmedzuje i ohrozuje menšinu disciplinovaných. Napríklad vodič idúci predpísanou, resp. dovolenou rýchlosťou je neustále bezohľadným spôsobom predbiehaný a doslova vytláčaný na krajnicu...

Vyzerá to tak, že si vôbec nevážime život. Svedčí o tom aj stále väčší počet krížov okolo našich ciest. Pritom sa vo viac-menej pravidelných intervaloch na verejnosti vynára téma nových pravidiel, ktoré majú viesť k zlepšeniu situácie. Je však zbytočné sprísňovať predpisy, ktoré sa tak či tak nedodržiavajú. Treba na to ísť inak.
Súdny človek zvažuje a kladie si otázky. Kde je naše svedomie? Kde je zdravý rozum? A kde je polícia?!

::   Bohdan Pisár glosuje: Nabudúce o kultúrnom povedomí a bezvedomí.
::   Predchádzajúca glosa: Masmédiá v područí modiel.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.