- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. apríla 2016

Slovo na nedeľu (13)

Aj mňa gniavili vášne, ale našiel som lekára prebývajúceho v nebi, čo svoj ozdravujúci liek zosiela na zem: jedine on môže uzdraviť moje zranenia...
(Svätý Ambróz)
Netreba sa donekonečna hanbiť za zlé skutky, ktoré sme kedysi vykonali. Naše poznanie sa mení a tým sa meníme aj my. Čo sme kedysi považovali za normálne, sa nám po rokoch javí ako nemravné, zlé a skazené. Ak si to dokážeme uznať, spravili sme prvý krok k náprave.
Uvedomiť si svoje previnenia je mimoriadne dôležité. Iba po takomto uvedomení môžeme začať meniť svoje vnútro, meniť seba. Nie je to jednoduché. Zmeniť niektoré návyky, to si vyžaduje množstvo nášho úsilia a odriekania. Sebazaprenia a pokory.

Ak vytrváme, zmeníme sa. Odmenou nám bude čisté svedomie a radosť z plného srdca. To sa naplní láskou a nehou. Možno sa budete pýtať, ako sa môžem zmeniť, keď sa cítim taký slabý? Odpoveď je jednoduchá: Ten, čo býva v nebi, ti s radosťou pomôže. Hoci nikdy neštudoval lekársku fakultu, jeho schopnosť uzdravovať je neobmedzená...
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (12)
::

PriestorNet patrí ľuďom súcim na slovo, rozhľadeným a kultivovaným...
Staňte sa jeho priaznivcom: podrobnejšie informácie.

2 komentáre:

 1. Anonymný25.4.16

  Vážený Róbert,

  Vaša úvaha ma veľmi oslovila. Som konvertita a mnohé, čo som urobil ako neveriaci ma podnes mrzí.

  Nie že by som bol od svojej konverzie dokonalý. Ale predsa sa snažím žiť lepšie, mám mantinely a keď ich aj občas prekročím, tak svoje previnenie oľutujem v rámci sv. spovede.

  Náš nebeský Otec mi predpisuje recepty a ja sa snažím jeho snahu nemariť a brať príslušné medikamenty. I keď sa mi to nie vždy 100% darí (čo je zdravé, zvyčajne málo chutí - smajlík) viem, že sa ku nemu môžem kedykoľvek vrátiť pre novú dávku liekov.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. K tomuto vyznaniu sa rád pridávam.

   Vždy je kam rásť.

   Znakom dosiahnutia ďalšieho - vyššieho stupňa môže byť to, že človeku to "zdravé" začne aj chutiť.

   Odstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.