- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

18. septembra 2016

Slovo na nedeľu (34)

Ak ostanete v mojom slove, budete naozaj mojimi učeníkmi, poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí.
(Jn 8, 31–32)
Hľadanie pravdy – večná téma. Ťažká, úžasne ťažká. Zdalo by sa, že nájsť pravdu je takmer nemožné. Určite, hľadanie pravdy a najmä – nájsť ju, zamestnáva ľudí už po tisícročia. Dejiny poznajú množstvo vykladačov svojej – jedinej a tej „správnej“ pravdy. Žiaľ, toto tvrdenie sa opakuje stále rovnako. Niekto si uzurpuje právo, aby jeho výklad pravdy bol ten správny. Aby jeho pravda bola jediná a bezpodmienečná.

Ježiš nám zrozumiteľne ukázal „návod“ na spoznanie pravdy. Najprv sa musíme stať Jeho nasledovníkmi. Tými, ktorí sa riadia Jeho slovom. Idú po Jeho ceste. Iba tak môžeme poznať pravdu, a pravda spoznaná skrze Ježiša nás oslobodí. Budeme slobodní, budeme opovrhovať hriechom a začneme sa riadiť pravidlami, ktoré určuje Jeho láska. Tá, ktorú rozdával. Tá, ktorú nám zanechal!
Aj keď je to veľmi ťažké, aby sme to mohli pochopiť. Pretože pravdu nie každý rád počuje. Mnohí si pred ňou zapchávame uši. Zatláčame ju na okraj našich zmyslov, nášho vnímania. Pravda môže aj ubližovať. Pravda bolí. Pravda nám nie vždy vyhovuje. Preto sa snažíme toho, kto nám ju podáva, umlčať. Neveriť mu. Odignorovať ho. Presne tak, ako povedal Pán: „Ale ja hovorím pravdu, a preto mi neveríte“ (Jn 8, 45).
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (33)
::

PriestorNet patrí ľuďom súcim na slovo, rozhľadeným a kultivovaným...
Staňte sa jeho priaznivcom: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.