- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10. februára 2017

Hľadá sa extrémista (?)

Pred niekoľkými dňami bola oficiálne zriadená Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu. Jej vznik ohlásil premiér Robert Fico na tlačovej konferencii, ktorá sa konala prvého februára 2017. Zazneli na nej tvrdé slová o nutnosti represie a rázneho postupu proti extrémizmu.
Teraz sa Slovenskom šíri správa o tom, že príslušníci kriminálnej polície (údajne z novozriadenej jednotky) navštívili bydlisko známeho historika Milana S. Ďuricu, zaujímajúc sa o kňaza Jána Košiara...

Ak je pravdou, že spomínaná policajná jednotka začína svoju činnosť vyšetrovaním týchto dvoch osobností, ide o krok vedľa, ktorý nie je ani tak omylom ako skôr hanebnosťou.
Bolo by dobré a žiaduce, aby polícia potierala skutočnú kriminalitu, aby sa viac než doteraz zamerala na vydieračov, násilníkov a arogantných veľkopodvodníkov, ktorí sa smejú slušným občanom do očí. Zastrašovanie tvorivých ľudí – historikov, publicistov, novinárov, spisovateľov – ktorí len vyjadrujú svoje názory na dejiny a spoločenské dianie, je zavrhnutiahodné a úbohé. Inak sa to povedať nedá.
Ján Maršálek
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie našej klubovej edície,
napíšte nám na adresu redakcia@priestornet.com.
Na každý e-mail odpovieme.

1 komentár:

 1. Vyhlásenie Predsedníctva Matice slovenskej:
  http://matica.sk/news/2017/02/vyhlasenie-predsednictva-matice-slovenskej-2/

  Polícia navštívila historika:
  http://snn.sk/news/policia-navstivila-historika-m-duricu/

  Odpovede M. S. Ďuricu:
  http://snn.sk/news/3-otazky-pre-milana-s-duricu-historika-europskeho-vyznamu/

  OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.