- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

25. mája 2017

Barbarský útok v Manchestri

Ďalší teroristický útok, ďalší mŕtvi a zranení, tentoraz v anglickom Manchestri. Čo na to povedať? A dá sa povedať – po tom všetkom – niečo nové?
Je to smutné, tragické, nezmyselné, barbarské, hriešne... Barbari útočia – a Európa sa akosi nevie brániť, jej imunitný systém je narušený.
Páchateľ už bol identifikovaný. Žiadne prekvapenie sa nekoná, v pozadí je opäť islamský radikalizmus.

Bude ešte niekto hovoriť o prospešnosti multikulturalizmu? Žiaľ, bude. Európa totiž stráca identitu aj orientáciu. Európa chradne, umiera.
Do omrzenia sa hovorí – v radoch niektorých politikov a publicistov – o izolovaných incidentoch. Je to zavádzanie. Väčšina teroristických činov v Európe posledných rokov má totiž zjavnú spojovaciu líniu. Ibaže niekto akoby ju nechcel vidieť...
Zovretie takzvanej politickej korektnosti je pevné. Čo s tým urobíme?

Ján Maršálek
::
Súvisiace príspevky:
::

Ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

1 komentár:

  1. Ako dnes zaznelo v správach Slovenského rozhlasu, v Líbyi je sústredených 800.000 až milión ľudí, ktorí sa chcú dostať do Európy...

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.