- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. júla 2017

Redakčný vestník – júl 2017

V pastierskom liste katolíckych biskupov, ktorý sa čítal v nedeľu 25. júna, možno nájsť trefnú charakteristiku dneška. Žijeme v spoločnosti ovplyvňovanej praktickým materializmom, zameraným na pohodlie, zábavu a pôžitok. Z nášho života sa vytrácajú pravé hodnoty. Svet sa mení k horšiemu... (Pastiersky list)
Nad súčasnou situáciou sa zamýšľa aj Ľudovít Košík. Konštatuje: „Čoraz väčšiu moc získavajú ľudia bez morálky, zodpovednosti, bez chrbtovej kosti...“ (Svet bez pravidiel?)
Isto však netreba podliehať chmúrnym náladám. Veď kresťanská viera, ktorú vyznávame, je zdrojom sily a nádeje. V tomto duchu chceme aj naďalej formovať PriestorNet.


Najčítanejšie články uplynulého polroka:
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie našej klubovej edície,
napíšte nám na adresu redakcia@priestornet.com.
Na každý e-mail odpovieme.

2 komentáre:

  1. Anonymný1.7.17

    Nerozumiem, ako môže dochádzať k takému prudkému úpadku morálky, vzdelanosti, zodpovednosti v štáte, kde sa RKC zaväzuje formovať svedomie občanov podľa jej učenia a má prístup prakticky do všetkých sfér občianskeho života?

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Anonymný1.7.17

    V tejto súvislosti tie negatívne konštatovania v pastierskom liste ukazujú aj na nedostatočné plnenia si záväzku vyplývajúceho z Vatikánskej zmluvy. Netreba si zakrývať oči pred takouto skutočnosťou a hádzať vinu len na liberálov.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.