- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

20. februára 2019

Ochraňovať dedičstvo otcov


V sobotu 16. februára 2019 sa uskutočnila pri príležitosti 1150. výročia smrti Konštantína Filozofa – svätého Cyrila († 14. 2. 869) slávnostná spomienka v Devíne, ktorej súčasťou bola aj svätá omša v miestnom Kostole svätého Kríža. Hlavným celebrantom a kazateľom bol Mons. Marián Gavenda. 
Podujatia sa zúčastnili aj predstavitelia občianskeho združenia Slovenské hnutie obrody (SHO). Po omši zástupcovia SHO, spoločne s desiatkami slovenských vlastencov, položili veniec k súsošiu sv. Cyrila a Metoda, ktoré je umiestnené pred kostolom.

Predseda SHO Róbert Švec pri tejto príležitosti povedal: „Kresťanstvo je s naším národným spoločenstvom späté už niekoľko storočí. Takmer všetci významní Slováci a dejatelia sa hlásili ku kresťanstvu a niektorí z nich boli aj kňazi. Dnes sme svedkami toho, že vyznávači liberalizmu a multi-kulti ideológie sa snažia vraziť klin medzi národné a kresťanské a tak oslabiť náš národ a štát, v rámci hesla: Rozdeľuj a panuj. Naše spoločenstvo prežilo a rozvíjalo sa na troch základných pilieroch: národný, kresťanský a sociálny. Sú to osvedčené a pevné piliere, ktoré musia formovať náš národ aj v budúcnosti.“


Text a fotografie: SHO
::
Rozhovor s Róbertom Švecom:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.