- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. marca 2019

Nedeľné slovo (12)


Každý sa môže zmeniť
Stretnutie s dobrým človekom poteší. Život je ľahší a krajší, keď máme spoločníka, ktorému môžeme dôverovať, ktorý pomôže v núdzi a neodvráti sa od nás ani v obdobiach skúšok a problémov. Ale ako sa stať dobrým?
Verím, že každý sa môže zmeniť – k lepšiemu, ale aj k horšiemu. Preto tak záleží na sebaformácii. Je potrebné chcieť, mať dobrú vôľu, nevzdávať sa, po každom páde vstať...

Nájdeme to, čo budeme hľadať. Vytrvalé úsilie skôr či neskôr prinesie výsledky. Zato pasivita povedie len a len k úpadku.
Príkladom veľkej pozitívnej zmeny je obrátenie svätého apoštola Pavla. Pravdaže, bol v tom hlavne Boží zásah, ale isto tiež Pavlova ochota a pripravenosť uznať a prijať pravdu. Rád si čítam listy tohto velikána kresťanstva. Prozreteľnosť rozhodla o ich zahrnutí do spisov Nového zákona.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (11)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.