- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

28. apríla 2019

Nedeľné slovo (17)


Príhodný čas
Od väčšiny z nás sa nežiadajú mimoriadne hrdinské činy. Žiada sa vernosť v malom, vytrvalosť v prekonávaní každodennosti, plnenie povinností svojho stavu.
Skromná čnosť, ozdobujúca človeka dlhší čas, možno aj dlho budovaná, nadobúdaná, je milšia a dôležitejšia než náhle vzplanutie, ktoré len nakrátko ožiari okolitý svet a potom zhasne.

Napokon – veľké veci pozostávajú z malých. Najprv treba obstáť v malom, najprv musí človek zmeniť seba, až potom môže prispieť k premene sveta.
Žiť sa dá iba v prítomnosti. Minulosť už bola a budúcnosť ešte len bude. Teraz a tu – to je ten správny čas a správne miesto. Neznamená to, že nemáme zvažovať a plánovať, znamená to, že máme využívať príhodnú chvíľu a žiť v realite, nie vo sne.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (16)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.