- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. apríla 2019

Nedeľné slovo (16)


Veľká noc
Po Veľkom týždni prichádza Veľká noc – čas milosti, sviatok zmŕtvychvstania, znovuzrodenia. Veľká noc znamená veľkú nádej: kto chce, ten pochopí, nájde a prijme.
Prvá nedeľa po prvom jarnom splne je veľkonočná. Prírodné sa spája s duchovným, lebo stvorenstvo patrí Stvoriteľovi, a svedčí o ňom. To len človek sa niekedy vzpiera, aj popiera, zapiera... a ubližuje tým v prvom rade sebe.

Ak stratíme zmysel pre duchovno, stratíme to podstatné a nevyhneme sa údelu zatratencov. Ale ak si poklad viery uchováme, budeme dedičmi radostného prisľúbenia, ktorého základ je v mystériu Veľkej noci.
Želajme si vzájomne a vyprosujme si u Všemohúceho pravú veľkonočnú radosť, živú vieru a potrebnú milosť, aby sme vedeli a vládali dobre žiť aj dobre umrieť.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (15)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.