- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. decembra 2019

Nedeľné slovo (49)


Radosť z poriadku
S pribúdajúcim vekom si človek čoraz viac uvedomuje pominuteľnosť všetkého na tomto svete. Hádam každý pozná ten pocit, že život, hnaný časom, sa vytráca ako voda z deravej nádoby.
Zdá sa nám, že máme málo času – možno preto, lebo sa priveľmi zaoberáme nepodstatnými, nedôležitými záležitosťami; dávame prednosť forme pred obsahom.

Čas sa nám rýchlo stráca, keď s ním zle hospodárime, keď ho drobíme na nezmyselné kúsky, chvíľky bez zacielenia, bez uvedomovania si celku.
V prvom rade nech sú veci prvoradé! Nech je všetko na svojom mieste, nie poprehadzované, ale usporiadané. Skúsme si dnes spraviť poriadok vo svojom vnútri, a potom aj okolo seba. Spravme si radosť, pocítia to aj druhí.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (48)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.