- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. decembra 2019

Nedeľné slovo (48)


Advent
Byť sám sebou a nelakomiť sa na cudzie. Čo to znamená? Čo to znamená v duchovnej oblasti? Možno to povedať i takto: byť sám sebou znamená držať sa svojej viery a svojho presvedčenia, nie však tvrdohlavo, nie proti poznanej pravde.
Omyl si musím vedieť priznať, aby som sa naučil zriekať sa toho, čo je škodlivé, ba i toho, čo je navyše, čo ťaží, brzdí a zavádza.


Ak máme vzlietnuť, musíme odhodiť všetku príťaž, musíme sa vzdať všetkého nízkeho a zlého. Najväčšou záťažou, ktorá nám bráni vzlietnuť, je hriech.
V advente myslíme a pripravujeme sa na príchod Spasiteľa. Odstraňujeme prekážky a zábrany. Vzdávame sa nepodstatného, aby sme sa mohli sústrediť na to podstatné a životne dôležité.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (47)

1 komentár:

  1. Adventný príhovor vdp. Kuffu:

    https://www.misiefilmom.sk/o-kuffa-ako-prezit-advent-30-11-2019/

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.