- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

22. decembra 2019

Nedeľné slovo (51)


Čo preváži?
Mať dobrú náladu a chuť do života, tešiť sa a usmievať, keď sa darí, keď slúži zdravie, to dokáže každý. Ťažšie je to v chorobe alebo v inom trápení. Životné skúšky a zlomové situácie odhaľujú dušu človeka.
V skúškach sa osvedčujeme, alebo zlyhávame. V skúškach sa učíme žiť, v skúškach ľudsky dozrievame.


Každodenné povinnosti preverujú našu trpezlivosť, cieľavedomosť a pokoru, mimoriadne udalosti preverujú našu vieru, vernosť a statočnosť. Máme sa báť? Nie! Pán Ježiš Kristus nás ubezpečuje (Mt 28, 20): „Ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“
Zakaždým ide o to, ako sa zachováme – či sa osvedčíme, alebo či zlyháme. Pritom vieme, že sme nedokonalí, a teda nejaké zlyhania vždy budú, ale želáme si, aby prevážilo napokon vždy to dobré.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (50)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.