- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. apríla 2020

Nedeľné slovo (66)


Nádej
Človek mnoho vydrží, všeličo znesie. Dokáže prežiť aj v najťažších podmienkach, vydrží mnohé straty, námahy, trápenia i príkoria. Človek vie byť silný. Môže prežiť bez úspechu, bez peňazí, bez príbuzných, bez strechy nad hlavou, alebo trebárs bez ruky, nohy či oka. Nemôže však žiť bez nádeje.
Keď človek stratí nádej, neudrží sa ani na dne svojej existencie, prepadne sa do ničoty. Pestujme si preto nádej, držme sa jej a držme ju v sebe; nespoliehajme sa na to, že umiera posledná.

Kresťanská nádej sa opiera o Krista. Ako čítame v Písme, sám náš Pán Ježiš Kristus a Boh, náš Otec, ktorý nás miluje, „vo svojej milosti nám dal večnú útechu a dobrú nádej“ (2 Sol 2, 16). Táto nádej, v spojení s vierou a láskou, nás prevedie do večnosti.
Aj kardinál Robert Sarah (v knihe Pane, zostaň s nami) nás povzbudzuje a pozýva, aby sme svoju nádej vložili do Boha. Nádej nesklame: „Nádej musí byť tá čnosť, ktorá nám vyčarí detský úsmev, aj keď ideme sami proti všetkým.“

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (65)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.