- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. apríla 2020

Nedeľné slovo (69)


Hodnota ticha
Žijeme v hlučnom a zdá sa stále hlučnejšom svete, plnom zvukov, šumov, správ, informácií, klebiet... A v huriavku sa niekedy stráca zmysel pre veci podstatné.
Závažné slovo sa nám stráca v záplave táranín. Akosi sa nevieme sústrediť, stíšiť, zahĺbiť do seba. Chýba nám ticho ako znak pokoja a vyrovnanosti – rozhovor s Bohom.

Ticho lieči a umožňuje začuť a prijať Božie slovo. Nedajme sa zotročiť démonom hluku. Objavme krásu a hĺbku ticha, rozjímania, kontemplácie. Deň bez modlitby je ako dom bez okien.
Kardinál Robert Sarah v knihe Sila ticha píše takto: „Človek, ktorý nosí v srdci Boha, ktorého telo je jeho chrámom, dychtivo túži po tichu. Je potrebné, aby sme sa vedeli vytrhnúť z tohto sveta, z davu a akýchkoľvek aktivít, dokonca aj z charitatívnej činnosti, aby sme mohli dostatočne dlho zotrvať v Božej blízkosti.“

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (68)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.