- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12. júla 2020

Nedeľné slovo (80)


Pravda
Ľudské mienky, postoje a názory sú mnohoraké. Prirodzene. Máme rôzne skúsenosti aj spôsoby, pohľady na svet, záľuby a preferencie... Ale pravda je vždy len jedna.
Pravda je pravdou bez ohľadu na to, či ju poznáme alebo uznávame. Pravdu môžeme prijímať alebo odmietať, môžeme ju hľadať alebo od nej utekať, nemôžeme ju však vlastniť ani zničiť.

Pravda stojí vyššie ako partikulárny záujem, ako naše žiadosti a túžby, neraz nezriadené a neuvážené. Bude nám na prospech, keď pravdu uznáme a zosúladíme s ňou svoj život.
Niekto môže namietnuť, že pravda sa niekedy nedá rozpoznať. Moje presvedčenie je také, že ak naozaj chceme, Boh nám správnu cestu ukáže.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (79)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.