- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

9. augusta 2020

Nedeľné slovo (84)


Držme sa pravdy

Život sa dá prežiť rôzne. Ľahko sa o tom presvedčíme. Stačí sa pozrieť na dejiny alebo aj na svet okolo nás. Ako všelijako ľudia žijú!

Nie je však našou úlohou posudzovať či dokonca odsudzovať. Ani jednostranné porovnávanie by nám neprospelo – mohlo by nás priviesť k pýche či naopak k pocitu menejcennosti.


Nechceme sliediť. Máme však oči a uši, teda vidíme a počujeme. Načim to obrátiť na dobré – správne rozlišovať a zakaždým sa poučiť, usilovať sa pomôcť druhým i sebe.

Držme sa pravdy, aby sme sa nestratili vo svete plnom rozličných ponúk i nástrah. Vieme predsa, že nie všetko osoží. Prvoradé je ujasnenie si zmyslu a cieľa života, ujasnenie si poslania, ktoré sme dostali a prijali.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (83)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.