- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

30. augusta 2020

Nedeľné slovo (87)


Zamerať sa na Krista

Aký je dnešok a aký bude zajtrajšok? Spejeme k lepšiemu, alebo k horšiemu? Niekedy si také otázky radšej ani nekladieme, obchádzame ich, aby nás nerozrušili.

V akejkoľvek situácii sa nachádzame, nemali by sme strácať nádej. Ako sa hovorí, nádej zomiera posledná, z toho však vyplýva, že ak necháme v sebe odumrieť nádej, nezostane nám nič.

Všetko môžeme stratiť, len nech v nás nezhasne plamienok nádeje... A prídu lepšie dni – z plamienka bude plameň a my sa opäť rozhoríme aj vierou a láskou.

Keď svoj život zameriame na Krista, všetko sa obráti na dobré. Veď on o sebe povedal: „Ja som cesta, pravda a život.“ (Jn 14, 6)

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (86)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.