- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. januára 2021

Igor Matovič vchádza do dejín

(Satirikon Andreja Mišanka)
 

Medailón: Andrej Mišanek

::

Z tvorby autora:

Testovanie národa

Rúško naše každodenné

::

Vážený návštevník,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

3 komentáre:

  1. Smiech cez slzy. Brilantná satira!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Karol Dučák30.1.21

    Asi to nebude dobré prirovnanie a zrejme ho mnohí pochopia nesprávne, ale jedna paralela sa mi vnucuje. Pri písaní knihy o Karlovi Leisnerovi som si pomerne podrobne preštudoval nemeckú históriu v období rokov 1914 - 1945. Prekvapilo ma, že Adolf Hitler bol pred svojím nástupom k moci častým terčom posmechu nemeckých karikaturistov. V nemeckých časopisoch bol budúci Vodca nemeckého národa často nekompromisne zosmiešnený. Mnohí Nemci brali spočiatku Hitlera s humorom. Lenže ten humor ich prešiel, keď Hitler zaviedol v Nemecku tú najukrutnejšiu diktatúru, akú svet zažil. Netvrdím, že Matovič je rovnako zvrhlý ako bol Hitler. Našťastie nie. Ale priveľká moc v rukách jedného človeka dokáže pokaziť aj ten najlepší ľudský charakter. Už neraz sa o tom ľudstvo presvedčilo.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.