- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. januára 2021

Nedeľné slovo (105)

 

Zatiahnuť na hlbinu

Ako možno dospieť k zmene, k náprave života, k niečomu lepšiemu? Dá sa to vôbec?

Skutočná, trvácna zmena vychádza z vnútra, pramení vo viere, v presvedčení, vo vôli, v rozhodnutí. Zmena iba vonkajšia je povrchná, a teda v istom zmysle falošná.


Čo chceme? Po čom naozaj túžime? Kde je naše srdce? Potrebujeme si položiť tieto otázky a úprimne, poctivo na ne odpovedať. To nás posunie vpred.

Ježiš vyzýva: Zatiahnite na hlbinu! Inými slovami: Vstúpte do seba, dajte sa premeniť, obráťte sa, neuspokojte sa s málom, chcite viac a lepšie! A vieme, že Ježiš nevraví do vetra, jeho slovo má silu... Vidím v tom nádej.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (104)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.