- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

27. decembra 2020

Nedeľné slovo (104)

 

Úloha

Vnútorný pokoj vyviera zo súladu medzi svedomím, slovami a skutkami. A pokoj je predpokladom šťastia, po ktorom túži každý normálny človek.

Nenájdeme teda šťastie bez pokoja, bez rešpektovania Božieho zákona, bez pokory a poctivosti.


Každý človek sa skôr či neskôr zaradí do Božieho spoločenstva, alebo do spoločenstva odsúdeného na zatratenie. Môže sa to zdať tvrdé, ale taká je pravda viery, pravda zjavená Ježišom Kristom.

V každodennom zápase sa máme starať o svoju spásu a pracovať na šírení Božej slávy, a to skrze lásku k blížnemu. To je hlavná životná úloha človeka, a osobitne kresťana. Rád by som dodal, že vďaka Božiemu milosrdenstvu môžeme uspieť – dokážeme túto úlohu splniť.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (103)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.