- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

14. februára 2021

Nedeľné slovo (111)

 

Napriek pádom

Menej je niekedy viac. Vždy je namieste otázka, čo mi pomôže a čo je zbytočné či dokonca škodlivé. V pravej chvíli prehovoriť, v pravej chvíli mlčať – aj to je umenie života.

My však nie sme dokonalé bytosti, preto mnohokrát chybíme a niekedy aj proti vlastnému presvedčeniu a v rozpore s predsavzatím spravíme alebo povieme niečo, čo nás potom mrzí.


Nie je hanbou padnúť, hanbou je nepokúsiť sa vstať. Ježiš nás slabých a hriešnych vyzýva, aby sme ho nasledovali. Zúfalstvo je rovnako zlé ako pýcha. Zato nádej a dôvera v Boha, v spojení s bázňou a pokorou, nás vedú k pravému pokoju a šťastiu.

Blahoslavená Alfonza Mária Eppingerová hovorí: „Nastal čas vášho obrátenia, aby ste činili pokánie a žili.“

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (110)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.