- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. februára 2021

Vytrvalosť. Potrebujeme Boha?

 

Kristína Ondrkálová
„Potrebujete vytrvalosť, aby ste plnením Božej vôle získali prisľúbenie.“
(Hebr 10, 36)

Vytrvalosť. Zdá sa to ako úplný protiklad toho, čo a ako žijeme. Koronavírus, ktorý zasiahol celý svet, nevynímajúc ani Slovensko, nás ako ľudstvo ťažko pokoril a zahnal do našich domovov. Tlak, stres, vysoké nároky a očakávania. Smútok, apatia, veľký hnev a ešte väčší strach. Lavína depresií, more úzkosti, únava a absolútne vyčerpanie. Beznádej. A v týchto kovidových časoch tiež rozbroje a roztržky, ktoré v našom nedobrovoľnom a možno už aj ponorkovom spolužití vyplávali na povrch. Alebo sa len ukázala pravda o našich vzťahoch a o našej viere?

Ako kresťania sa síce môžeme pri sčítaní obyvateľstva k viere formálne prihlásiť, ale bude to stačiť, keď v reálnom živote Boha vlastne ani veľmi nepotrebujeme? Alebo si naňho spomenieme až potom, keď v bludisku žitia na vlastnú päsť nevieme kam z konopí. Často až na existenčnom dne či po ťažkej chorobe, po mnohopočetných sklamaniach, pádoch a prehrách nám ako posledná nádej svitne, že však je tu aj Pán Boh, ktorého možno požiadať o pomoc – a tak sa ľudia začnú aj modliť.

Ale či Pána Boha teší, keď je pre človeka poslednou možnosťou, poslednou inštanciou v krízových životných situáciách, ako nejaká tiesňová linka? Pán Boh nechce byť odsunutý kdesi na okraj nášho života ako bezdomovec, ktorému dáme desať centov, aby bol pokoj. On chce byť stredobodom všetkého, čo žijeme. Chce, aby sme poznali a aj plnili jeho vôľu...

Potrebujeme vytrvalosť a obetovaný čas. Využime svoj čas na to, aby sme spoznali a stretli samého seba, vo všetkom, čo prežívame a ako žijeme. Hľadajme pravdu. Stretneme sa tak s Bohom a jeho vôľou.

 

Kristína Ondrkálová

::

Odporúčané: Niet dobra bez Boha

::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

1 komentár:

  1. Anonymný26.2.21

    Vďaka za článok, treba Boha dať na prvé miesto a usilovať sa o dôsledný život podľa viery, nie je dnes možný ľahostajný, formálny kresťanský život. Je potrebné hľadať pravdu a žiť podľa nej. Ľudovít

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.