- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. júla 2021

Nedeľné slovo (130)


 Mávnutie krídel

Nič sa nedeje bez príčiny. A naopak, žiaden podnet neostane bez následku, žiadna akcia bez reakcie. Hoci sa nám niekedy zdá, že niektoré veci sú bezvýznamné a niektoré udalosti náhodné, nie je to tak. Všetko má svoje miesto v poriadku stvorenia.

Aj mávnutie motýlích krídel môže vyvolať víchricu. Jedno slovko môže spustiť lavínu ďalších slov. Malý skutok, či už pozitívny alebo negatívny, môže prerásť do veľkej udalosti, ktorá zmení život mnohých.


Nevidíme do Božích plánov. Vieme však z dejín, že Boh neraz vyzdvihuje malých a slabých. Premieňa slabosť na silu a pokoru na odvahu. Dáva vzrast tomu, čo je v očiach sveta zaostalé.

Boh usmerňuje náš život podľa svojej svätej vôle, no zároveň nám ponecháva osobnú slobodu. Je na nás, či Božiu vôľu prijmeme, alebo sa jej vzoprieme. Ani toto podstatné rozhodnutie neostane bez následkov.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (129)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.