- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12. septembra 2021

Nedeľné slovo (138)

 

Prekonávanie strachu

Do života potrebujeme odvahu. Ale ako na to? Odvaha nespočíva v neexistencii strachu, spočíva v jeho prekonávaní. So strachom musíme rátať, občas pochytí každého.

Rozhodujúce je, či sa strachu vzoprieme, alebo či mu budeme ustupovať. Ak by sme strach vo svojom vnútri nechali bujnieť, časom by nás úplne ovládol a paralyzoval.


Takto hovorí Písmo: „Nech sa neľaká vaše srdce, nemajte strach, ani sa nebojte a nechvejte, veď Pán, váš Boh, je uprostred vás...“ (Dt 20, 3–4).

Aj odvážny človek má niekedy obavy a pochybnosti, úzkosti a pokušenia, slabé chvíle, ale prekonáva ich, nikdy sa nevzdávajúc. Nevzdať sa, ale odovzdať sa do Božej vôle! Cvičenie robí majstra.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (137)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.