- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

28. novembra 2021

Nedeľné slovo (149)

 

Dobré slovo

V ovzduší spochybňovania všetkého sa neľahko hovorí o Bohu. Dnes mnohí takmer všetko obracajú na posmech, vážne veci ironizujú; závažné slová akoby zanikali v záplave prázdnych, zbytočných rečí.

A predsa treba hľadať cestu a spôsob, aby sa dobré slovo šírilo, treba svedčiť, vyznávať, evanjelizovať. Budovať a formovať. Neľutovať čas ani energiu.


Povedal by som: šíriť pravdu kresťanskej viery treba bez ohľadu na úspech či neúspech v očiach sveta. Napokon, semienko niekedy začne klíčiť až po rokoch.

Vždy sa nájdu ľudia úprimne hľadajúci pravdu. Ľudská duša nenájde pokoj, kým nespočinie v Bohu. Aj dnes sa rozhoduje o mnohom. Záleží na každej myšlienke, na každom slove, na každom skutku.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (148)

1 komentár:

  1. Anonymný28.11.21

    Adventom začíname ďalší cirkevný rok a liturgický cyklus. Nech sa nám darí pripraviť počas adventu na slávenie sviatkov prvého príchodu Ježiša na svet, kedy prišiel v tichosti a očakávaný, ale aj na jeho druhý príchod, keď príde v sláve. Ľ

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.