- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. marca 2022

Konflikt a pokánie

 

ZÁPISNÍK (10/2022)

Pôstne obdobie nás volá k pokániu. Pokánie je najlepšou odpoveďou na problémy človeka i sveta. Pravdaže, niekedy treba konať i priamo, rázne, materiálne, ale z dlhodobého hľadiska iba duchovnými prostriedkami môžeme prispieť k obrode spoločnosti.

::

Reakcie našich oficiálnych miest, ako aj masmédií na rusko-ukrajinský spor sú zväčša neprimerané, hysterické, kontraproduktívne. Javí sa, že počas takzvanej pandémie, súvisiacej s koronavírusom, skutočne došlo k preformátovaniu sveta, v ktorom žijeme. Žiaľ, teraz na celej čiare víťazí obmedzenosť, stádovitosť a sebectvo, zakrývané falošnou humanitou.

::

Novinár Dag Daniš píše: „Pristúpili sme na zmeny ústavy, ústavného zákona o bezpečnosti štátu, núdzový stav, osekávanie základných práv. Pristúpili sme na vynucovanie plošného očkovania novými látkami, ktoré sa skúmali len pár mesiacov. Pristúpili sme na cenzurovanie kritických lekárov a vedcov. Pristúpili sme na obmedzenia pohybu, potupné priepustky na slobodu a na likvidáciu tisícov domácich živností a malých podnikov. Kto protestoval proti neprimeraným opatreniam (pendleri, ľudia z gastra), ten bol paušálne odsúdený ako dezolát. (...) Namiesto uvoľnenia však prišla hrozba vojny v Európe. A hneď nato aj vojna. Rusko napadlo Ukrajinu. A to po siláckych rečiach Britov o potrebe odstrániť Putina aktivovalo jadrovú triádu. Svet je v ďalšom šoku a v novom kole hystérie. Následky sú opäť pre spoločnosť degeneratívne. Vlna zúrivého pohoršenia, prepálených emócií a agresívnych postojov je síce v takejto situácii prirodzená, no určite nie dlhodobo správna a zdravá...“ (Postoj.sk)

::

Treba sa obávať, že konflikt (ideologický, vojenský) sa v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch ešte zintenzívni a rozšíri. Svet je už taký, nič neostane bez následkov. A ako vieme, mzdou hriechu je smrť (porov. Rim 6, 23).

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (9/2022)


::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

1 komentár:

  1. Anonymný7.3.22

    Napĺňa sa sibilné proroctvo "po nás potopa". Nech to znie akokoľvek, svetová nukleárna vojna je neodvratná. Predpokladaná apokalipsa nadobúda reálnu podobu. Majetky zostanú, ľudstvo sa vzájomne vyvraždí, vrátane zaniknutia Zeme, ako planéty. Živí budú "závidieť" mŕtvym. Iskierka nádeje je v rukách všemohúceho, ak sa vôbec nad nami hriešnymi ľuďmi do neba volajúcich zľutuje. Kiež by som sa mýlil.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.