- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. marca 2022

Nedeľné slovo (163)

 

Akcia a reakcia

Každá akcia vyvolá reakciu. Nič neostane bez ozveny, bez ohlasu, bez následkov – ani to, čo konáme v skrytosti. Neraz práve tichá modlitba a práca v ústraní prinášajú najviac ovocia.

Ak niečo považujeme za dôležité a dobré, držme sa toho bez ohľadu na úspech či neúspech u ľudí. Viem, že väčšina zmýšľa inak. Preto je ťažké byť kresťanom. Ťažké, no vznešené!


Nekrivme si charakter podľa mienky sveta, podľa módy, ktorá je nestála ako aprílové počasie. Napokon, ako nás učí Ježiš Kristus, Božie kráľovstvo nie je z tohto sveta.

Zvyknem vravieť: Kto kráča s dobou, nikdy ju nepredbehne. Dôležité sú nie okamžité výsledky, ale tie, čo pretrvajú. Naše skutky a slová v konečnom dôsledku posúdi Boh.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (162)

1 komentár:

  1. Anonymný6.3.22

    Nech sa nám darí premáhať pokušenia moci, pôžitkov, slávy, bohatstva, ale nech ich podľa Ježišovho príkladu dokážeme prekonávať a obstáť v skúškach života. Ľ

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.