- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

27. februára 2022

Nedeľné slovo (162)

 

Život je cesta

Smer našej životnej cesty by nemal byť závislý od našej momentálnej nálady, od mienky iných ani od čohokoľvek podobného. Smer je daný cieľom, preto záleží na našom rozhodnutí, na našej vôli.

V tej základnej otázke máme vždy možnosť slobodne sa rozhodnúť (trebárs aj vo väzení). Uprednostníme dobro alebo zlo? Nádej alebo zúfalstvo? Vernosť alebo zradu? Čo si zvolíme?


Veľkí ľudia, skutočné osobnosti sa vedeli v rozhodujúcej chvíli správne rozhodnúť. Ale nejde iba o jednu chvíľu. Tá môže zažiariť iba na pozadí trpezlivosti, vytrvalosti a ochoty polepšiť sa, na základe vnútorného presvedčenia.

Svätý Ignác z Loyoly sa vyjadril: „Robotníci Pánovej vinice jednou nohou majú stáť na zemi, druhou majú byť pripravení rýchlo vykročiť.“

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (161)

1 komentár:

  1. Anonymný27.2.22

    Niekedy sa mi zdá, že ľudia niečo hovoria a inak konajú. Rozhodujú skutky. Po ovocí poznať kvalitu stromu. Dobrý strom nerodí zlé ovocie a zlý strom nerodí dobré ovocie. Nech sa nám darí vplývať na iných viac dobrým príkladom ako kázaním a poučovaním Ľ

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.