- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10. apríla 2022

Nedeľné slovo (168)

 

Ucho ihly

Veci majú slúžiť nám, nie my im. Smutný je pohľad na toho, kto podľahol mamone. Taký človek stráca svoju dôstojnosť.

Je zjavné, že ani najväčší blahobyt nie je zárukou šťastia a spokojnosti. A už vôbec neurčuje hodnotu človeka, nehovorí o jeho charaktere.


Poznáme isto viacero prípadov slávnych a úspešných ľudí, ktorí premárnili svoj život, zničili si ho trebárs alkoholom, drogami alebo samovraždou. O čom to svedčí? Jednoznačne o tom, že majetok skutočne človeka nezachráni.

Bohatstvo prospieva iba tým, ktorí ho využívajú na dobré ciele. Je však ťažké nepodľahnúť zvodom – preto Ježiš hovorí, že ľahšie prejde ťava uchom ihly ako boháč bránou do nebeského kráľovstva (porovnaj: Mt 19, 23–24). Sú to varovné slová.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (167)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.