- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

22. mája 2022

Nedeľné slovo (173)

 

Svetonázor


Boh nás chce premeniť – chce, aby sme žili nielen telesne, ale aj duchovne.

My však máme slobodnú vôľu. Môžeme sa slobodne rozhodnúť a vybrať si životné smerovanie. Je to naše právo, ale i povinnosť: prejav slobodnej rozumnej bytosti.


Žiaľ, mnohí ľudia si hádam ani neuvedomujú, že majú nejaký svetonázor, žijú bez rozmyslu, nekladú si vedome otázky o zmysle života. Alebo sa uspokoja s povrchným prístupom, dajú na módu a prevládajúce trendy, priklonia sa k väčšine, len aby nemali problémy – idú po prúde, cestou menšieho odporu.

Ale dá sa takto dôstojne žiť? Či sme neboli stvorení na veľké veci? Ak si neurčíme, nevyjasníme, neuvedomíme cieľ, budeme blúdiť. Kto nehľadá, nenájde. Kto odvráti zrak, neuvidí.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (172)

2 komentáre:

  1. Anonymný22.5.22

    Biskup Rudolf Baláž povedal: "Len mŕtve ryby plávajú s prúdom."

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ján Maršálek23.5.22

    Slová, výroky, kázne pána biskupa Baláža si pamätajú mnohí (v dobrom).

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.