- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. júna 2022

Nedeľné slovo (178)

 

Ohraničený čas

Jeden deň – čas od polnoci do polnoci, alebo iba od rána do večera. Niekoľko hodín... Čo znamená jeden deň v živote človeka?

Niekedy sa naše dni podobajú ako vajce vajcu, inokedy prežívame čosi mimoriadne a vtedy má každý deň iný obsah, každý deň vtedy vnímame ako výnimočný.


Sú dni obyčajné aj dni sviatočné, dni nevýrazné aj dni zlomové – z nášho uhla pohľadu. Záleží na okolnostiach a ešte viac na nás, na našom postoji a zmýšľaní.

Čokoľvek prežívame, v akejkoľvek situácii sa nachádzame, mali by sme sa každodenne obnovovať, aby sme neupadali, nestagnovali, ale aby sme rástli v múdrosti a schopnosti dobre využívať čas, ktorý máme k dispozícii. Veď vieme, že náš čas je ohraničený.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (177).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.