- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

28. novembra 2022

Máme to, čo sme (ne)chceli

 


ZÁPISNÍK (48/2022)

Obdobie kovidovej hystérie, spojené s nátlakom, masívnym verejným klamaním a šírením strachu zo strany mnohých politikov, takzvaných mienkotvorných médií a protežovaných odborných poradcov, ukázalo naše slabiny. Žijeme na dlh – materiálny aj morálny. Sme neschopní alebo neochotní brániť sa. Sme nejednotní, podozrievaví a závistliví. Ako burina sa medzi nami znova rozšírilo nízke udavačstvo a sluhovská mentalita nás nabáda, aby sme blížnemu vyčítali ešte aj voľné dýchanie bez handry na ústach.

Doktor Igor Bukovský na svojom facebookovom profile výstižne napísal: „Slovensko sa nateraz stalo obeťou bezcharakterných politikov, machiavelistických médií a dekadentnej zábavy. A hlavne je obeťou svojej vlastnej lenivosti, zbabelosti a ľahostajnosti k skutočným hodnotám. Máme to, čo sme im dovolili...“

Áno, máme to, čo sme (ne)chceli. Máme politickú reprezentáciu, akú sme si zvolili. Akoby sme prišli o rozum. Submisívne prijímame nenormálnosť a zvrátenosť ako akúsi novú normu (napríklad v podobe genderizmu). A nahovárame si, že všetky problémy (už sa nedajú celkom zakryť) niekto nejako za nás vyrieši. Nuž, nevyrieši. Zodpovednosti sa nezbavíme, skôr či neskôr jej váha na nás dopadne.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (47/2022)


::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.