- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

27. novembra 2022

Nedeľné slovo (195)

 

Opodstatnenosť viery

Kresťanská viera nie je v rozpore s rozumom. Niektoré články viery nám azda pripadajú ťažko uveriteľné, ale názor, podľa ktorého je svet výslednicou náhody alebo slepých hmotných síl, stojí na omnoho slabšom podklade.

Keď domyslíme ateizmus do dôsledkov, uvedomíme si, že jeho koniec je v ničote. Veď aký zmysel má život, ktorý nevie o sebe?!


Bytie bez Boha nemá pôvodcu, nemá základ ani cieľ, nemá zmysel. Také bytie má len jedno východisko či vyústenie: smrť.

Stratou majetku či slobody človek stratí mnoho, no omnoho viac stratí, keď príde o vieru. Vraj každý v niečo verí. No nestačí veriť v niečo, treba veriť v Niekoho. Život má opodstatnenie vo svojom Pôvodcovi.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (194).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.