- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

20. novembra 2022

Nedeľné slovo (194)

 

Obstáť v skúške

Ako obstojíme v skúške, ktorá príde? A ona príde, a bude možno ťažšia, bude ich možno viac, než sme teraz ochotní si pripustiť. Niekto povie: radšej nemyslieť na budúcnosť.

Isto, nemáme sa zbytočne strachovať ani zaťažovať tým, čo možno bude, no možno ani nebude. Ale na druhej strane, je múdre myslieť na budúcnosť a pripravovať sa na ňu, hoci s vedomím, že nie všetko máme v svojich rukách – načim rátať aj s prekvapeniami, aj s prekážkami, aj s bolesťou.


Človek mieni, Pán Boh mení. Cvičme sa preto v odvahe i v nádeji. Pamätajme na to, že ak odpustíme, bude i nám odpustené, ak pomôžeme, dočkáme sa pomoci, ak obetujeme námahu a čas, niekde sa to určite prejaví.

Prijať Božiu vôľu, byť vytrvalý v modlitbe, byť verný aj v malom... Spôsob, akým prežívame prítomnosť, naznačuje našu budúcnosť.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (193).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.