- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

13. novembra 2022

Nedeľné slovo (193)

 

Životný projekt

Strom vyrastie z malého semienka. V malom je zárodok veľkého. Dielo poukazuje na tvorcu, stvorenstvo na Stvoriteľa. Za človekom máme vidieť Krista a za svetom Boha.

Očami viery vidíme viac. Vidíme veľkosť a hĺbku, tajomstvo a zmysel, vnútornú krásu a pravú hodnotu vecí. „Ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, zdržanlivosť... Ak žijeme v Duchu, podľa Ducha aj konajme...“ (Gal 5, 22–23, 25).

Môžeme teda aj drobnej práci dodať význam, keď ju spojíme s dobrým úmyslom, keď ju začleníme do svojho životného projektu.

Dajme zmysel a vážnosť všetkému, čo robíme – aj oddychu a zábave. Pomenujme si svoj svet, sformujme si svoj svetonázor, aby sme nežili podľa požiadaviek tohto sveta, ale podľa Desatora, v duchu pravej kresťanskej katolíckej viery.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (192).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.