- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. novembra 2022

Nedeľné slovo (192)

 

Názor na svet

Náboženstvo nemožno uzavrieť do samotky individualizmu, nemožno ho praktizovať podľa akýchsi osobných pravidiel či vrtochov. Prispôsobovanie náboženských právd svojvoľným predstavám nutne vedie k deformácii.

Náboženstvo si nevyberáme ako tovar v obchode. Tu nejde len o záľubu, nejde o čosi, čo môžeme meniť ako sezónne oblečenie. V náboženstve ide predsa o všetko, pretože ide o život.


Zdá sa, že nie každý to chápe. A nie každý si je vedomý svojho svetonázoru, žijúc zvykovo alebo podľa módneho či väčšinového vkusu.

Názor na svet by sme si mali utvárať a formovať programovo. Napokon, viera nie je záležitosť citov či emócií, viera je hlavne vecou vôle. Viera je rozhodnutie, vyznanie, prijatie kréda!

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (191).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.