- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. apríla 2023

Nedeľné slovo (213)

 


Plameň

Aký je človek silný, keď mu zahorí srdce! Silný vierou, ideou, myšlienkou, túžbou... Mnoho dokáže, všeličo zvládne, je odvážny, prekonáva strach.

Ale beda mu, keď sa oddá zlej veci, keď sa oddá fanatizmu a odboju či vzdoru proti tomu, čo je sväté.


Treba horieť, treba byť zapálený, ale za dobro a iba za dobro. Aby sme horeli, ale nezhoreli. Aby šlo o plameň očistný a oživujúci.

Vieme predsa, že všetko sa dá zneužiť – aj človek a jeho túžby. Víťazstvo je však už teraz na strane lásky a pravdy. Zlo má silu iba do času, jeho vlastná zbraň mu bude záhubou: „Pán vie vytrhnúť nábožných zo skúšky a nespravodlivých ponechať na deň súdu na potrestanie...“
(2 Pt 2, 9).

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (212).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.