- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. marca 2023

Nedeľné slovo (212)

 

Dobrá vôľa

Chceme spoznať svoju životnú úlohu, chceme konať v súlade s tým, čo od nás chce Boh. To predpokladá z našej strany dobrú vôľu a otvorenosť, pripravenosť zmeniť svoj život, respektíve dať sa zmeniť.

Kto hľadá, nájde a kto klope, tomu bude otvorené – treba len chcieť a vytrvať v úprimnom hľadaní pravdy. Otvoriť sa pôsobeniu Božej milosti.


Aj tu sa žiada vyváženosť, spolupráca viery a rozumu, pretože rozum bez viery je nedostatočný a viera bez rozumu zas ľahko skĺzne do pochabosti. Božia vôľa nie je v rozpore s našimi záujmami.

Svätý Ignác z Loyoly radí: „Modli sa tak, akoby všetko záviselo od Boha. A konaj tak, akoby všetko záviselo od teba.“

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (211).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.