- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. mája 2023

Nedeľné slovo (218)

 


Vzory

Čím sa obklopujeme, to nás napokon pohltí. Čo vyhľadávame, to nás poznačí. Kde je náš poklad, tam je aj naše srdce. Ľudová múdrosť hovorí: ako si človek ustelie, tak bude spať.

Nezvaľujme na druhých vinu za naše neúspechy, zlyhania, bolesti. Máme vlastný život, vlastný údel a k tomu slobodnú vôľu.


Keď svet vnímame iba materialisticky, ľahko môžeme podľahnúť skepse. Duch oživuje a dáva životu zmysel. Platí nielen pravda faktov, ale aj pravda viery. Prírodoveda neobsiahne celú skutočnosť ani nenaplní našu túžbu po večnosti.

Ako veriaci kresťan sa môžem v ťažkostiach obrátiť na Boha. Môžem prosiť o orodovanie svojich svätých patrónov...

Aké sú moje a naše vzory? Nepodliehame falošnému kultu populárnych celebrít?

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (217).

1 komentár:

  1. Anonymný7.5.23

    Ja som Cesta, Pravda a Život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa. Aby sme tiež tam boli, keď sa raz Pán navráti zas. Aleluja

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.