- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. septembra 2023

Nedeľné slovo (236)

 

Tajomstvo

„Moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú mojimi cestami, hovorí Pán. Lebo ako vysoko je nebo nad zemou, tak vysoko sú moje cesty nad vašimi cestami a moje myšlienky nad vašimi myšlienkami.“ (Iz 55, 8–9)

Ako prízemne niekedy zmýšľajú ľudia! Aj o Bohu. Podľa svojej nízkej a malej mierky merajú Najvyššieho. A nezmerajú, nenamerajú. Preto sa im javí, že Boha niet.


Sú veci, javy, skutočnosti, ktoré vysoko presahujú naše možnosti a schopnosti, naše kompetencie. Hovoríme tomu tajomstvo – tajomstvo bytia, mystérium viery.

Ak uznáme, že Boh je stvoriteľom všetkého, musí nám byť zrejmé, že všetko prevyšuje, nad všetkým panuje – je Pánom života a smrti... Bohu nič nie je nemožné!

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (235).

1 komentár:

  1. Anonymný24.9.23

    Nie všetci svätí dobre začínali ale všetci svoj život dobre skončili. Božia spravodlivosť je iná ako ľudská. Boh nám všetkým dal tie najväčšie dary zadarmo. Nech sa nám darí byť trpezlivý a prijať tých, ktorí sa k Bohu pridali aj neskôr, možno až v posledných chvílach svojho života. Prajem požehnanú jesennú nedeľu priatelia. Ľ

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.