- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

11. októbra 2023

Nedemokratickí voliči?

 

Ilustrácia: Andrej Mišanek

Je až zarážajúce, aká ideologická obmedzenosť panuje v mediálnom priestore. Fakticky všetky veľké masmédiá, počnúc internetovými portálmi cez noviny a rádiá až po televízne stanice, jednostranne, tupo a zavádzajúco presadzujú jeden názor. Niet medzi nimi rozdielu, všetky hovoria v podstate to isté – kriticky uvažujúci človek už dopredu vie, aký postoj zaujmú k tej či onej veci.

Vojna na Ukrajine? Migrácia? Výsledky volieb? „Mainstream“ v tom má jasno! Rusko je zlé, Ukrajina dobrá. Migrantov potrebujeme. So Smerom nikdy, zato progresívne Slovensko prináša spásu... Kto súhlasí, je demokrat, všetci ostatní sú extrémisti, fašisti, konšpirátori, mafiáni, prinajlepšom pomýlení dedinskí nevzdelanci.


Zaznelo tvrdenie, že nedávne voľby na Slovensku boli síce demokratické, ale nedopadli dobre, lebo voliči – voliči sú z veľkej časti nedemokratickí! Nuž, divná logika: popretie samej podstaty demokracie, ktorou sa samozvaní demokrati toľko oháňajú.

A nielen to. Slovenskí voliči vraj mentálne uviazli v minulosti, odmietajú modernizáciu, imponuje im autoritárstvo. Skrátka, tvrdia osvietenci, slovenský volič by sa mal hanbiť za svoju zaostalosť a mal by sa dať prevychovať, aby konečne uvidel hviezdu pokrokovej liberálnej demokracie.

Samozrejme, svet nie je čiernobiely. Po voľbách je vždy niekto nespokojný a niekto spokojný. Ale novodobí komsomolci vytvárajú dojem, že existuje len jedna jediná cesta do budúcnosti, ku svetlým zajtrajškom. Zrejme sa nevedia alebo nechcú poučiť z histórie, alebo natoľko nenávidia všetko národné a kresťanské, až sa im z toho zatemnila myseľ.

 

Ján Maršálek


::

Súvisiace články:

Parlamentné voľby: deň po...

Povolebná skepsa


::

Prosíme, podporte naše úsilie – komentujte, vyjadrite svoj názor na publikovaný článok... a odoberajte náš vestník (podrobnejšie informácie).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.