- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

31. decembra 2023

Nedeľné slovo (250)

 

Vyvolenci

„Ako Boží vyvolenci, svätí a milovaní, oblečte si hlboké milosrdenstvo, láskavosť, pokoru, miernosť a trpezlivosť. Znášajte sa navzájom a odpúšťajte si, ak by mal niekto niečo proti druhému. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy! Ale nad všetko toto majte lásku, ktorá je zväzkom dokonalosti! A vo vašich srdciach nech vládne Kristov pokoj.“ (Kol 3, 12–15)

Boží vyvolenci – aké zvláštne, silné oslovenie. Aké nedemokratické, povedal by nejeden človek dneška. Žeby Boh nebol demokrat?!

Namýšľame si, že sme tvorcami pravidiel, že my rozhodujeme o chode sveta, že môžeme prevracať Boží zákon podľa svojich zámerov a chúťok...

Svätý Pavol nazýva Božími vyvolencami tých, ktorí uverili v Ježiša Krista: majú osobitné postavenie, ale aj úlohu a povinnosti; byť vyvolencom značí dostať milosť aj kríž.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (249).

1 komentár:

  1. Nitrianski biskupi – sídelný a pomocný – adresovali veriacim pastiersky list, inšpirovaný dnešným sviatkom Svätej rodiny. List prináša múdre, poučné, pravdivé posolstvo... Odporúčam:

    http://www.biskupstvo-nitra.sk/pastiersky-list-nitrianskej-diecezy-na-sviatok-svatej-rodiny/

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.