- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10. januára 2024

Kam sa to rútime?!

 

Vlado Gregor

Dlhodobo upozorňujem na to, že sa prekračujú hranice, za ktoré sa raz budeme musieť vrátiť, v záujme vlastnej záchrany. Žijeme v prelomovej dobe, svet sa rúti do samovražedného extrému. A ak sa súčasná Cirkev k tomu pripojí, záver dejín bude veľmi krutý.

Tak sa zdá, že jediným liekom, ktorý nám môže pomôcť, je ten najmenej chápaný a najmenej dodržiavaný príkaz Ježiša Krista: o láske aj k nepriateľom.


K moci sa – v rámci vzájomnej nenávisti – dostávajú bezzásadoví a bezcharakterní ľudia, a to z oboch strán politického spektra. Pripadá mi to ako dlhodobý zámerný spôsob rozoštvávania a manipulácie ľudí z akéhosi temného pozadia.

Nemajme potom ľuďom bez akejkoľvek reálnej opory a jasnej nádeje za zlé, že sa uchyľujú k rozličným „hoaxom“, prípadne k zbožným, ale nereálnym snom.

Prebuďme sa!


Vlado Gregor


::

Súvisiace články:

Rútime sa do záhuby

Nedajme sa zmanipulovať


::

Prosíme, nebuďte ľahostajní.
Postavte sa za pravdu, vyjadrite svoj názor – napríklad formou komentára pod článkom.

Ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície, prihláste sa
na odber e-mailového mesačníka: podrobnejšie informácie.

2 komentáre:

 1. Anonymný10.1.24

  Kde je ten pevný bod, o ktorý sa človek v rozbúrenom a pomýlenom svete môže oprieť aby obstál? Čo robiť aby sa nemýlil a nepodporoval rozličné rozkladné projekty namierené proti Bohu i človeku? Nie je jednoduché sa dnes orientovať. Vďaka za poukázanie na ťažkú a zložitú situáciu súčasného sveta a náznaky východísk. Ľudovít

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ako najväčšia osobnosť a autorita súčasnej Cirkvi sa mi javí kardinál Robert Sarah. Odporúčam čítať, študovať jeho knihy (vyšli aj v slovenčine) a sledovať jeho reakcie na aktuálne dianie.

   Odstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.