- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

14. mája 2010

Satirikon IX

4 komentáre:

 1. Povedal by som skôr: Potrava pre dušu a pre telo.

  Veď kde inde si mestský človek dopestuje chlieb svoj každodenný?

  V prenesenom význame je to tu i tam len "energia" a podľa fyzikálnych zákonov sa energia nestráca, iba sa mení a prelieva do rôznych foriem... :)

  (ale pointu som pochopil, len sa mi zdá príliš hyperbolická... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem za (ostro)vtipnú reakciu... Hyperbolizácia patrí k satire, je jednou z jej metód...
  Ale v istom zmysle ani nejde o zveličenie: ak uvážime, že nie tak dávno chodili ľudia v nedeľu do kostola, resp. do prírody, a teraz trávia sviatočný čas v obchodných a "zábavných" centrách.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ospravedlňujem sa za "ostrosť", ale tiež som len chcel zvýrazniť myšlienku :) Ťažko sa mi posudzuje iných, ja idem do obchodu len vtedy keď niečo potrebujem. Mojim "chrámom" je príroda, hudba a keď je príležitosť aj literatúra, či poézia.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ten "ostrovtip" nebol myslený ako výčitka, práve naopak!

  OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.