- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

27. júna 2011

Anketa: Človek a internet (3)

Letná anketa PriestorNetu na tému Človek a internet

Aký je váš vzťah k internetu a v čom vidíte klady a zápory jeho rozšírenia? Využívate ho pravidelne? Máte svoje obľúbené internetové stránky?

Blažej Belák - spisovateľ:
1. Je to  pre mňa obrovská, prakticky neobmedzená knižnica a archív.
2. Ako rýchla poštová služba ohromne uľahčuje korešpondenciu, veď ako ináč by sme sa takto vďačne oslovovali a promptne reagovali?
3. Stránky? - podľa potreby. Najviac využívam slovníky: Krátky slovník slovenského jazyka, Farlex, Wikipedia, Ethymology (škoda, že iba anglická  etymológia  je v takom širokom zábere v jednom korpuse, chýba mi najviac nová úplná nemecká, pravdaže bezplatná), potom je tu dobrý slovník Multilingua, ktorý nahrádza pobehovanie po heslách ... ak napríklad prekladáte alebo sa usilujete čítať cudzie noviny.
4. Stránka: E-obce.sk - vynikajúca vec, s výbornými a zrozumiteľnými odbočkami.
5. Stránka: Výsledky volieb - okresy, obce. Človek tam všetko vidí, čo potrebuje na posúdenie mentálnej úrovne dnešného slovenského človeka. Úbohého ovplyvniteľného dedinčana. Úbohého sídliskového mešťana. Aj nášho úbohého Maďara.  Nevie vlastne, čo má robiť, nuž volí, čo mu poradia.
6. A pravdaže: Google mapy - stránka, ktorá umožňujú človeku  v hociktorej chvíli klesnúť z oblakov a poletovať ponad rodný chotár (žiaľ, práve ten motešický  je zatemnený, akoby práve ten kvadrant bol obeťou nedostatočnej zameriavacej techniky NASA), ponad Machnáč, ponad Petrovu Lehotu,  ponad chotáre Svinnej a Bošianskej i Rožňovej Neporadze, ponad potoky a cesty smerom  na Podhorie až po Čiernu Lehotu, ponad troje Mitíc a  ponad Jastrabie až hore na Inovec. Všetko ako naozaj.
7. Je to dobrá vec. O záporných stránkach nech hovoria iní. Je ich dosť. Treba však spomenúť aspoň  jednu pochybnú funkciu, funkciu stoky. Stačí si pozrieť diskusiu na politické a spoločenské témy za článkami v SME a Pravde, kde očividne chorí slovenskí jednotlivci, zjavne starí eštebáci a novodobí dvadsaťroční  liberálni  pomätenci, podnietení rovnako zameranými autormi, chrlia jednostaj  prúdy pomyjí na národ, na Cirkev, najmä na mučeníkov slovenského národa (najmä na prezidenta Tisu). Vyzerá to tak, akoby  diabol práve pre nich na tomto mieste vybudoval ideálny odpadový kanál pre publicistické výkaly. Čiže aj takéto stránky má internet.
8. Ale inak dobre.

Prečítať si môžete aj rozhovor s Blažejom Belákom.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.