- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. novembra 2012

Redakčný vestník – november 2012


Tohtoročné leto, pravé aj babie, je už za nami. Na nastávajúce dlhé večery si treba pripraviť dostatočnú zásobu dobrého čítania. Osobne uprednostňujem kvalitnú literatúru v klasickej knižnej podobe, ale popritom si možno niečo prečítať aj na internete, osobitne na tejto stránke, ktorá funguje už tri roky a za ten čas sa na ňu dostalo niekoľko stoviek príspevkov. Aspoň na tri z nich chcem teraz upriamiť vašu pozornosť:

:: Viete, kto vynašiel internet? Nielen o tom si môžete prečítať v pozoruhodnej úvahe-eseji Juraja Kuniaka s názvom Sloboda a internet.

:: Obsažne a zaujímavo píše o svojom vzťahu k internetu, ale tiež všeobecnejšie na tému človek a internet náš popredný básnik Teofil Klas: Človek a internet.

:: A napokon odkazujem na rozhovor so známym publicistom a spisovateľom Stanislavom Háberom: Rozhovor 2+2.

Do čítania, priatelia!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.